O nás

Dovolujeme si vás přivítat na stránkách společnosti econac a bude nám ctí, když Vás naše stránky zaujmou více než na pár okamžiků. Naši kancelář tvoří v současnosti firmy: econac, s.r.o. (IČ 284 21 027), elenis, s.r.o. (IČ 04934229) a Ing.Jiří Adámek - econac (IČ 60191163). Externě spolupracujeme s auditory a daňovými poradci. Prvního klienta jsme získali na začátku roku 1996, od té doby jsme pomalu, ale neustále rostli jak do počtu klientů, tak do rozsahu poskytovaných služeb.

Naše práce je nám současně zábavou, nevidíme jen suchou řeč čísel, ale za každým klientem vidíme člověka a jeho snahu nejen přežít v podnikání, ale prosperovat. Naše legislativa se mění nejen neustále s každou vládou, ale mnohem častěji doslova jako se mění počasí. Stejně tak se mění i podmínky pro podnikání, více na nás působí vnější (globální) vlivy. Tyto neustálé změny nás nutí pružně reagovat a pomáhat našim zákazníkům, uklidňovat je, ale i varovat, řešit jejich problémy. To nás nejen baví, ale jedná se o poměrně značnou odpovědnost. Když jsme začínali v devadesátých letech, byla situace na trhu jiná, dnes jsou karty rozdány, konkurence nebývalá. Je těžké najít ještě odlišení od ostatních. Na druhou stranu, léta zkušeností, léta úspěšných kontrol, léta stálých spokojených klientů jsou stále motivací neustávat a snažit se udržet dobré jméno a snad i tradici. V naší hektické době však není čas na nostalgické vzpomínky, každého zajímá realita (mnohdy tvrdá) a také budoucnost. Náš obor velmi významně ovlivňuje vývoj technologií, zejména softwarových aplikací. Existují různé vize, s kterými nutno počítat, že se brzy promění ve skutečnost.

  • Účetnictví online, přístupné odkudkoliv a na ně navazující pomocné aplikace pro fakturaci už je samozřejmost.
  • Komfortní programy, ve kterých si klient bez nutnosti zvláštních znalostí sám povede základní evidence (pokladnu, banku, faktury) a účetní jen převezme data do účetnictví a zaúčtuje.
  • Čistě webové aplikace, bez požadavků a paměťový prostor a dobře zabezpečené
  • Tendence k zjednodušování ovladatelnosti aplikací (viz Google)
  • Využití mobilních telefonů k přímému placení, postupné snižování role platebních karet
  • Posílení role poradenské činnosti na úkor rutinního zpracování dat

To co víme dnes, je zítra již zastaralé. Neustálé změny způsobují chaos. Chaos nutí člověka se bránit třeba tím, že začně reagovat stereotypně. Jsme tu proto, abychom v našem oboru sejmuli z vás břemeno tlaku neustálých změn, soustřeďte se na svou práci a přenechte nám část Vašich starostí. Nepříjemné a zdlouhavé studium paragrafů je náš problém, Vám předáme to podstatné.

CzechEnglishItalian